nov
19

Most szombat van, a szobámban ülök és tanulok. Az elmúlt napok állandó problémája: harc a túlélésért a hidegben. A fűtés elvileg megy(azért megy, hogy ne lehessen panaszkodni, hogy nem megy) de gyakorlatilag olyan gyenge, hogy csak a falak miatt(amik szintén nagyon vékonyak) van 5 fokkal több a szobában, mint kint.

A túlélés stratégiái a hideg ellen a Robertsau Kollégiumban:

(Kifejlesztette és kipróbálta: az összes itt lakó erasmusos diák)

- Vegyél fel sok ruhát! Ez elég logikus és mindez működik is, amíg az ember mozogni tud a ruháktól. Ok, nem egy bugyiban flangálok a szobában, felveszek egy pólót, egy pulcsit, egy bolerót, a tavaszi kabátomat. De mikor már ez sem elég, akkor felmerül az emberben a kérdés, hogy most komolyan normális a téli kabátban és a bélelt téli csizmában tanulnia a saját szobájában a szegény külföldi diáknak? A ruhák halmozott felvétele a legegyszerűbb módszer (még ha a télikabátról is van szó) és leginkább alkalmazott minden nemzetiség által. A gond akkor van, ha főznünk, mosogatnunk kell, mert télikabátban ezt mégsem lehet, fennáll a veszély, hogy az ember felgyújtja magát a kabát ujjánál, vagy összefröcsköli az egészet. Van a másik probléma, az ha még így is fázunk, mert ugye ha ül a gép előtt az ember és tanul, néha még a két pulcsi, télikabát sem elég. Mivel ez egyre gyakrabban történt már meg velünk, minden intelligenciánk igénybevételével további módszereket dolgoztunk ki a hideg ellen, amit most itt megosztok Veletek:
- Zuhanyozz le! Sokszor! Nagyon sokat segít. Irtó forró vízben le kell zuhanyozni és utána legalább fél, esetenként 3/4 óráig nem fázik az ember. Egy ideig ez is nagyon népszerű volt az eramsusosok körében, de ahogy egyre hidegebb lett, annál gyakrabban kellett lezuhanyozni és ez mostanra már azt jelentené, hogy minden két órában. Nem kell külön rezsit fizetni, de nagy macera a jéghideg folyosón egy szál törölközőben kifutni, hogy utána felmelegedj.
- Keress meleg helyeket és oszd be úgy a napodat, hogy a szobádban ne tölts soha többet, mint két óra( ez a tűréshatár a jelenlegi hidegben). Boltok, éttermek, múzeumok, egyetem. Az embernek nagyobb kedve van órára járni, ha tudja, hogy egy jól bemelegített terem várja, amit saját otthonában nem talál meg.
- Nagyon új, a mai napon általam kifejlesztett és már egy-két ember által kipróbált módszer: engedj forró vizet egy lavórba, állj bele, a kezedet pedig rakd a csap alá, ahonnan szintén forró vizet engedsz. Fél óráig utána garantáltan csak egy pulcsit kell hordanot, mert a tested elraktározott valamennyi melegséget.
- Főzz! Ez a főzés idejére teljesen jó.
- A nagyon csóró és lusta egyetemisták módszere: gyújts gyertyát és tedd őket magad köré.
- Saskia módszere: úgy tanul, hogy betakarózik az orráig és egy keze van csak kint a takaróból, amivel tartja a könyvet maga előtt. A kezet 10 percenként váltogatni kell, mert különben lefagy.

Eddig ennyi módszerünk van. Ha bővül a lista, bővítem a bejegyzést is.
Amúgy nem ilyen vészes a helyzet. Most épp abban a fél órában vagyok, amit az új módszer utáni hatásnak nevezünk és nincs semmi bajom egy pulcsival .AZ a baj, hogy pont most kell elkezdeni tanulni, amikor egyre hidegebb van, és egy helyben ülni nehéz.
 

A bejegyzés trackback címe:

https://erasmusstrasbourg.blog.hu/api/trackback/id/tr613396356

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása